Jasper Roberts - Blog

Procedúry

Suchá mediciálna pedikúra

Je to odborné ošetrenie chodidiel suchou metódou. Suchá pedikúra sa robí pomocou vysokootáčkového mikromotora s rôznymi nadstavcami. Ošetrenie je prakticky bezbolestné a hoci to bude znieť paradoxne, šetrné. Základom je mechanické obrusovanie stvrdnutej kože a aj nechtov, čo je pre organizmus prirodzený spôsob zbavovania sa zrohovatených častí. Vysokootáčkový prístroj s diamantovými, či karbidovými frézkami s odsávaním je zárukou bezpečného a kvalitného ošetrenia. Ošetrenie je vhodné pre tých, čo majú nohy zdravé  a vďaka minimálnemu riziku poranenia ho môžu bez obáv absolvovať aj diabetici.Suchú metódu ošetrenia odporúčam každému nielen v lete, ale počas celého roka. Najmä tí, čo svoje nohy nadmerne zaťažujú , by im mali tento malý luxus dopriať. Pri medicinálnej pedikúre si skutočne aj výborne oddýchnete.

Kombinovaná pedikúra

Ide o kombináciu mokrej a suchej pedikúry.Tento typ pedikúry je najčastejšie poskytovanou službou v našom salóne.Odporúča sa pre ľudí s hrubou, zatvrdnutou kožou, otlakmi, kurími okami, mozoľmi. Celá procedúra začína voňavým kúpeľom nôh, ktorý trvá približne päť minút. Počas tejto doby dôjde k zmäkčeniu otlakov a mozoľov a uvoľneniu nečistôt z nechtových lôžok. Nohy sa osušia, dezinfikujú a začína sa s odstraňovaním prebytočnej kože a otlakov pomocou skalpela. Po dokončení mokrej fázy nasleduje využitie výhod prístrojovej pedikúry vysoko otáčkovou brúskou. Pokožka sa vybrúsi dohladka, nechty sa ostrihajú a vyleštia. Pre dokonalý efekt je na nohy aplikovaný krém podľa typu pokožky.

Nechtová protetika

Je odbor, ktorý sa zaoberá vytváraním náhrad nechtov.Na vytvorenie nechtovej náhrady sa používa špeciálny prášok a kvapalinový vytvrdzovač. Spojením týchto zložiek vznikne stredne hustá zmes, ktorá sa aplikuje na nechtové lôžko a priamo z nej sa modeluje „nový“ necht”.

Šponovanie nechtov

Alebo inak nazvané vyrovnávanie nechtov je proces, ktorý je nutné vykonať pri chronickom zarastaní nechtu alebo vtedy, keď je necht natoľko zdeformovaný, že neplní svoju funkciu. Vystrihnutie, vyrezanie, alebo vybrúsenie nechtu je bolestivé a len krátkodobé riešenie tohto problému. Naše riešenie je bezbolestné! Pomocou nasadenia špony Podofix ,Combiped alebo Imkor.Výber správnej špony určujeme podľa typu zarastania nechtu. Ťah špony spôsobí neustále odľahčenie tlaku na nehtový val a zbaví klienta od bolesti a za druhé se zmenší zaoblenie nechtu a nechtového lôžka a nechet sa pôsobením špony postupne vyrovnáva.

Gel lak

je revolučnou novinkou v oblasti nechtového dizajnu. Má vlastnosti, ktorým napreduje pred farebnými lakmi a približuje sa farebným gélom. Gél lak na nechty sa neolupuje, dlho vydrží a pri nanášaní nezapácha ako klasický lak. Prvoradou schopnosťou gél laku je, že nepoškodzuje prírodné nechty. Je možné ho aplikovať na nechty na rukách aj nohách.

Parafínový zábal

je vhodný na liečebné, ale aj kozmetické použitie. Je to vosk získaný z ropy, ktorý je obohatený o vitamín E. Zábal v teplom parafíne má blahodárne účinky na suchú a popraskanú pokožku. Uvoľňuje svaly a kĺby, prehrieva a zlepšuje krvný obeh. Procedúra prispieva ku zmierneniu bolestí pri artritíde a umožňuje lepšie vstrebávanie výživných látok. Zábal má viditeľný efekt. Pravidelnými parafínovými zábalmi sa docieli spevnenie nechtov, krásna a hodvábne jemná pokožka, viditeľné a okamžité omladenie, uvoľnenie bolestivých kĺbov a stuhnutého zápästia.

Individuálne vyrábané korektory zo silikónových materiálov

Vyrábajú sa priamo pre klienta na jeho chodidle.Korektor sa stará o efektívne presunutie tlaku na rôznych miestach chodidla,udržiava prsty v správnej polohe a zabezpečuje zlepšenie stavu chodidla a pohodlnú chôdzu.

Objednávať sa môžete na tel. čísle 0901 706 008
pedikura.nana@gmail.com